Zwycięstwo w Grazu! Sturm - Raków 0:1

Mamy pierwszą wygraną w Lidze Europy! Wygrywamy 1:0 ze Sturmem Graz po bramce Johna Yeboaha!

Mecz w Grazu od pierwszej minuty toczył się w szybkim tempie. Oba zespoły swoje pierwsze okazje stworzyły ze stałych fragmentów gry. My spróbowaliśmy z rzutu wolnego, z kolei gospodarze z rzutu rożnego. W obu przypadkach zabrakło jednak uderzenia na bramkę. Groźniej zrobiło się w 8. minucie, kiedy w dobrej sytuacji znalazł się Szymon Włodarczyk, ale ze strzałem polskiego napastnika poradził sobie, jak zawsze pewny punkt Rakowa, Vladan Kovačević. Mecz nabierał rumieńców z każdą kolejną akcją. Niezwykle ciekawa była 15. minuta spotkania. Najpierw bliski wpakowania piłki do bramki był Ante Crnac, którego świetnym podaniem obsłużył Deian Sorescu, a chwilę później to Sturm za sprawą Davida Schnegga mógł objąć prowadzenie, ale Austriak uderzył nad poprzeczką. 5 minut później w dość niespodziewany sposób w sytuacji sam na sam z bramkarzem Sturmu znalazł się Marcin Cebula, który jednak uderzył obok słupka. Przed przerwą swoich sił z dystansu próbował jeszcze Vladyslav Kochergin, lecz piłka poleciała obok bramki. Po pierwszej zaciętej i emocjonującej połowie mieliśmy zatem bezbramkowy remis.

Druga połowa przypominała pierwszą odsłonę. Obie drużyny utrzymywały wysokie tempo i szukały premierowego trafienia. Spotkanie na Merkur Arena mogło się podobać, a kibice niejednokrotnie łapali się za głowy, szczególnie gdy niemal przed pustą bramką stanął Alexander Prass, ale w ostatniej chwili powstrzymał go "Kova". Raków dalej walczył o zwycięstwo, a trener Dawid Szwarga zdecydował się na aż 4 zmiany w jednym momencie. Na placu gry zameldował się między innymi John Yeboah, który został bohaterem Medalików, zdobywając w 81. minucie bramkę dającą upragnione i premierowe zwycięstwo w Lidze Europy!

Dla naszej drużyny był to ostatni wyjazdowy mecz fazy grupowej Ligi Europy w obecnym sezonie. Przed nami jeszcze domowe starcie z Atalantą, które odbędzie się 14 grudnia w Sosnowcu, gdzie powalczymy o zajęcie 3. miejsca w grupie, które da nam awans do 1/16 Ligi Konferencji Europy UEFA.

SK Sturm Graz - Raków Częstochowa 0:1 (0:0)

Bramki: Yeboah 81'

Raków: Vladan Kovačević - Fran Tudor, Adnan Kovačević (75. Ben Lederman), Milan Rundić, Deian Sorescu (90. Srđan Plavšić), Gustav Berggren, Władysław Koczerhin, Marcin Cebula (75, John Yeboah), Bartosz Nowak (75. Sonny Kittel), Jean Carlos, Ante Crnac (75. Fabian Piasecki)

Sturm: Kjell Scherpen - Jusuf Gazibegović (87. Max Johnston), David Affengruber, Aleksandar Borkovic (72. Stefan Hierländer), David Schnegg - Tomi Horvat (72. Otar Kiteiszwili), Jon Gorenc Stanković, Dimitri Lavalée, Alexander Prass (87. Leon Grgic) - Manprit Sarkaria, 9. Szymon Włodarczyk (61. William Bøving)