Zwycięstwo w hicie kolejki! Raków - Legia 4:0

Raków Częstochowa wygrał 4:0 w domowym meczu 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Legią Warszawa.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie goście. Ernest Muci dopadł do piłki 30 metrów od bramki Vladana Kovacevicia i huknął z dystansu, ale strzał okazał się minimalnie niecelny. Trzy minuty później do główki w polu karnym rywali doszedł Zoran Arsenić, jednak jego próbę obronił Kacper Tobiasz. W 30. minucie sędzia Szymon Marciniak po analizie VAR podyktował rzut karny za faul na Ivim Lopezie. Hiszpan sam egzekwował jedenstkę i pokonał Tobiasza, dając prowadzenie Rakowowi. Tuż przed przerwą szansę na podwyższenie prowadzenia miał Vladislavs Gutkovskis, jednak nieczysto trafił w piłkę po dośrodkowaniu Frana Tudora.

W 64. minucie po groźnie wyglądającym upadku boisko na noszach opuścił Szymon Czyż. Zastąpił go Vladyslav Kochergin. Oba zespoły próbowały stworzyć sobie sytuacje do zdobycia bramki. Swoich szans szukał Ivi Lopez. Hiszpan kilkukrotnie znalazł sie w polu karnym, jednak jego dośrodkowania i strzały blokowali obrońcy Legii. W 79. minucie po świetnym podaniu od Stratosa Svarnasa w sytuacji sam na sam znalazł się Bartosz Nowak. Pomocnik Rakowa pewnym strzałem pokonał Tobiasza i podwyższył prowadzenie Rakowa. Tuż przed końcem meczu w polu karnym Legii świetnie odnalazł się Fabian Piasecki i umieścił piłkę w siatce. Chwilę później Bartosz Nowak zdobył swoją drugą bramkę, pieczętując wynik spotkania. Więcej goli w tym spotkaniu już nie padło.

Kolejny mecz Medaliki rozegrają w sobotę, 17 września o godzinie 17:30 z Radomiakiem Radom. W sprzedaży znajdują się ostatnie pojedyncze wejściówki na ten mecz.

Raków Częstochowa - Legia Warszawa 4:0 (1:0)

Bramki: Ivi (k) 30, Nowak 79, Piasecki 90, Nowak 90

Raków: Kovačević - Rundić, Arsenić, Svarnas, Kun, Czyż (64. Kochergin), Papanikolaou, Tudor, Ivi (77. Nowak), Wdowiak (77. Musiolik), Gutkovskis (61. Piasecki)

Legia: Tobiasz - Johansson, Augustyniak, Nawrocki, Mladenović, Slisz (84. Kapustka), Wszołek (60. Rosołek), Josue, Muci (84. Kramer), Baku (46. Sokołowski), Carlitos (79. Pich)