Zwycięstwo w mroźnej aurze

Im bliżej rozgrywek ligowych, tym dyspozycja czerwono – niebieskich wyraźnie zwyżkuje. W środę piłkarze Rakowa pokonali w meczu sparingowym Pogoń Siedlce 2:1. Łupem strzeleckim podzielili się: Maciej Wiktorek i Sławomir Ogłaza. Obaj dołożyli także po asyście.
Im bliżej rozgrywek ligowych, tym dyspozycja czerwono – niebieskich wyraźnie zwyżkuje. W środę piłkarze Rakowa pokonali w meczu sparingowym Pogoń Siedlce 2:1. Łupem strzeleckim podzielili się: Maciej Wiktorek i Sławomir Ogłaza. Obaj dołożyli także po asyście. Przeciwko Pogoni Siedlce. piłkarze Rakowa rozegrali jeden z najlepszych meczów sparingowych w zimowym okresie przygotowawczym. To dobra wiadomość dla trenera częstochowian Jerzego Brzęczka, który wciąż poszukuje optymalnego składu na pierwsze ligowe spotkania. Szkoleniowcowi w podjęciu ostatecznych decyzji nie pomagają urazy zawodników. Z Pogonią nie mogli wystąpić: Maciej Gajos, Paweł Nocuń oraz Artur Lenartowski. O sporym pechu może mówić także Łukasz Brondel, który w ósmej minucie musiał opuścić boisko z powodu bólu w okolicach pięty. W miejsce Brondela pojawił się Maciej Wiktorek, który po raz drugi tej zimy wpisał się na listę strzelców. W 13. minucie meczu młody napastnik wyprowadził Raków na prowadzenie, pokonując bramkarza rywali w sytuacji sam na sam. Spory udział przy tym golu miał jednak Sławomir Ogłaza, który obsłużył Wiktorka idealnym, prostopadłym podaniem. Pod koniec pierwszej połowy Ogłaza mógł podwyższyć prowadzenie, ale jego strzał z trudem zdołał wybić golkiper Pogoni. Chwilę wcześniej defensywny pomocnik Rakowa po raz kolejny popisał się świetnym przeglądem pola i zagrał na „czystą” pozycję do Marcina Czerwińskiego. Napastnik nie zdołał jednak umieścić piłki w siatce. Im dłużej trwał mecz, tym coraz bardziej dawały o sobie znać arktyczne warunki panującego tego dnia przy Limanowskiego. Momentami temperatura osiągała nawet dziesięciu kresek poniżej zera, co nie ułatwiało kombinacyjnej gry. Pogoń doprowadziła do wyrównania na początku drugiej połowy, po chytrym strzale z ostrego kąta. W 65. minucie ponownie dał jednak o sobie znać duet Wiktorek – Ogłaza. Tym razem w roli asystującego wystąpił 18 – letni napastnik, a Ogłaza celnym strzałem do bramki zakończył akcję. Częstochowa (boisko ze sztuczną nawierzchnią), 23. lutego - godz. 15. RAKÓW – POGOŃ SIEDLCE 2:1 (1:0) 1:0 Wiktorek (13, asysta Ogłaza) 1:1 Kaliszewski (52) 2:1 Ogłaza (65, asysta Wiktorek) RAKÓW: Szramowiat (46. Kos) – Mastalerz (46. Łysek), Pluta (61. Nogal), Górecki (46. Hyra), P. Kowalczyk – Ogłaza – Czerwiński (61. Czyż), Ceglarz, Kmieć (46. Ł. Kowalczyk), D. Świerk (46. Suchecki) – Brondel (8. Wiktorek). Fot. Krzysztof Bolkowski