Zwycięstwo w zimowej aurze! Raków - Piast 1:0

Raków Częstochowa wygrał 1:0 z Piastem Gliwice w meczu 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Bramkę dla Medalików zdobył Vladislavs Gutkovskis.

Strzelanie na bramkę Piasta rozpoczął Ivi Lopez. W 2. minucie Hiszpan uderzył z rzutu wolnego minimalnie nad poprzeczką. W odpowiedzi kilka minut później Damian Kądzior przejął piłkę pod polem karnym Rakowa i uderzył lewą nogą. Piłka nie znalazła jednak drogi do bramki. W 14. minucie ponownie Ivi spróbował strzału z dystansu, tym razem przyblokowanego przez rywali. Po rzucie rożnym uderzał jeszcze Berggren, ale nad poprzeczką. Na bramkę musieliśmy zaczekać do 41. minuty. Po zamieszaniu w polu karnym Vladislavs Gutkovskis i Giannis Papanikolaou wepchnęli piłkę tuż za linię bramkową. Sędzia Szymon Marciniak uznał trafienie i nasza drużyna schodziła na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej odsłonie spotkania sytuacji bramkowych po obu stronach było mniej. Gry nie ułatwiał też gęsto padający śnieg. w 80. minucie prawym skrzydłem ruszył Jean Carlos, dośrodkował, ale piłka przeleciała wzdłóż bramki Piasta, choć bliscy wciśnięcia jest do siatki byli Musiolik i Wdowiak. Mecz zakończył się rezultatem 1:0.

W kolejnym ligowym meczu Medaliki zagrają na wyjeździe ze Stalą Mielec. Następny mecz przy Limanowskiego 83 rozegramy natomiast w sobotę, 18 lutego o godzinie 17:30 z Górnikiem Zabrze. Dziś o 10:00 wystartowała sprzedaż biletów na to spotkanie.

Raków Częstochowa - Piast Gliwice 1:0 (1:0)

Bramki: Gutkovskis 41

Raków: Kovačević - Svarnas, Arsenić, Rundić, Papanikolaou, Berggren (63. Lederman), Carlos (90. Petrasek), Kun, Ivi (78. Wdowiak), Kochergin (64. Nowak), Gutkovskis (78. Musiolik)

Piast: Plach - Pyrka, Czerwiński, Mosór, Holubek (77. Felix), Hateley (59. Katranis), Chrapek (73. Tomasiewicz), Dziczek, Kądzior, Ameyaw, Wilczek