Zwycięstwo z charakterem! Śląsk - Raków 1:4

Raków Częstochowa wygrał 4:1 wyjazdowe spotkanie ze Śląskiem Wrocław w meczu 7. kolejki PKO BP Ekstraklasy! Bramki dla Medalików zdobyli Fabian Piasecki, Vladyslav Kochergin, Bartosz Nowak oraz Mateusz Wdowiak.

Medaliki mecz we Wrocławiu rozpoczęli z dużym animuszem. Już w 4. minucie zespół trenera Marka Papszuna zdołał zaskoczyć rywali, a do siatki trafił Bartosz Nowak, do którego piłkę zagrywał Fran Tudor. Chorwat był jednak na pozycji spalonej. "Franiu" miał bardzo wiele chęci do gry i był siłą napędową ataków Rakowa. Po kolejnej już w tym spotkaniu jego akcji prawą stroną boiska gorąco zrobiło się w polu karnym Michała Szromnika, bramkarza Śląska, a piłkę do siatki wpakował Fabian Piasecki. Gospodarze pierwszy raz zagrozili w 19. minucie, kiedy z dystansu uderzył Patrick Olsen, ale z jego strzałem poradził sobie Vladan Kovačević. Czerwono-Niebiescy we Wrocławiu czuli się bardzo swobodnie i pewni siebie, tworząc sobie wiele okazji. Najbliżej wpisania się na listę strzelców był Vladyslav Kochergin, który po dwójkowej akcji z Piaseckim trafił w poprzeczkę. W ostatniej akcji pierwszej połowy minimalnie nad poprzeczką uderzył Erik Expósito. Po strzale Hiszpana sędzia Tomasz Musiał zaprosił obie drużyny do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu Medalików.

Ten wynik szybko uległ zmianie w drugiej części spotkania. Już w 47. minucie kapitalnym uderzeniem po ziemi popisał się Vladyslav Kochergin, który precyzyjnym strzałem pokonał Szromnika. 10 minut później po długiej weryfikacji VAR sędzia podyktował rzut karny dla Śląska, którego na gola zamienił Erik Expósito. Odpowiedź częstochowian przyszła już po kilku minutach. Prawą stroną przedarł się Mateusz Wdowiak, który zagrał na 5 metr do Bartosza Nowaka, który pewnie wpakował piłkę do siatki. Raków mimo wyraźnej przewagi i dobrego wyniku nie zamierzał rezygnować z poszukiwania kolejnych trafień. To przyszło w 80. minucie, kiedy po świetnym zagraniu Szymona Czyża Szromnika pokonał solenizant Mateusz Wdowiak. Do bramki Śląska trafił jeszcze Vladislavs Gutkovskis, ale Łotysz był na spalonym. Więcej goli we Wrocławiu już nie padło, a Raków odniósł pewne zwycięstwo w bardzo dobrym stylu.

Kolejny mecz Medaliki rozegrają w najbliższą środę, 31 sierpnia o godzinie 18:00. W zaległym meczu 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy przy Limanowskiego 83 zagramy z Pogonią Szczecin. Bilety na to spotkanie można zakupić online TUTAJ oraz stacjonarnie w sklepie kibica w Galerii Jurajskiej oraz Raków FanStore.

Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa 1:4 (0:1)

Bramki: Expósito 57' - Piasecki 13', Kochergin 47', Nowak 64', Wdowiak 80'

Raków: Kovačević - Racovițan, Arsenić, Svarnas, Czyż, Papanikolaou (82. Berggren), Tudor (46. Wdowiak), Kun (71. Długosz), Kochergin (71. Ivi), Nowak, Piasecki (76. Gutkovskis)

Śląsk: Szromnik - Janasik, Poprawa, Grétarsson, Marin, Olsen (58. Jastrzembski), Schwarz, Samiec-Talar (46. Leiva), Łyszczarz (46. Hyjek), Yeboah,  Expósito (83. Borys)

Żółte kartki: Olsen, Jastrzembski, Hryjek - Arsenić, Svarnas, Racovițan