Recenzje„Staż oceniam bardzo pozytywnie. Widać wśród pracowników Akademii Rakowa konkretną wizję tego, jak Akademia ma wyglądać teraz oraz w przyszłości. Nomenklatura szkoleniowa jest bardzo bogata, wszyscy mówią jednym głosem, co sprawia, że współpraca pomiędzy członkami klubu przebiega sprawniej”
- Norbert Onuoha (MKS Sygnał Lublin)
 
„Byłem w Akademii Raków na stażu ponad rok temu. To, co najbardziej zwróciło moją uwagę, to profesjonalizm funkcjonowania klubu. Wszystko jest poukładane tak, jak należy. Szkolenia trenerów, praca na pełen etat, cały czas rozwijająca sie kadra trenerska, jak i infrastruktura klubu. Uważam, że Akademia Raków to jeden z topów w Polsce” - Piotr Garula (SMS Rzeszów)
 
„Proszę Was, abyście traktowali trenerów stażystów tak, jak sami chcielibyście być traktowani przebywając na stażu” – to słowa, które Dyrektor Marek Śledź często wypowiadał do trenerów Akademii Rakowa Częstochowa. I faktycznie tak było! Trenerzy byli zawsze otwarci, chętnie odpowiadali na wszystkie pytania. Wiedziałem, jaki jest temat i cel treningu. Mogłem nie tylko obserwować zajęcia, ale również brać w nich czynny udział. Oczywiście, chętnie z tej opcji korzystałem. Zazwyczaj asystowałem, a czasem też prowadziłem fragment treningu. Poza treningami uczestniczyłem w szkoleniu dla klubów partnerskich oraz w wewnętrznym spotkaniu trenerów. Organizacja całej Akademii jak i kultura osobista trenerów i zawodników, zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Po tygodniu spędzonym w Rakowie czułem, że jest to miejsce, w którym chciałbym pracować” - Damian Serwuszok (Odra Opole)
 
„System pracy, otwartość, ogrom wiedzy i chęć dzielenia się nią, to cechy jakie wyróżniają Akademię RKS Raków Częstochowa, projekt nadzorowany przez Dyrektora Marka Śledzia, który sprawuje opiekę merytoryczną i organizacyjną. Dziękuję Dyrektorowi i każdemu Trenerowi za poświęcony mi czas i chęć dzielenia się wiedzą, która w sposób wymierny wpłynie na rozwój mojej pracy szkoleniowej” - Paweł Tomkiewicz (Beniaminek Krosno)
 
„Staż oceniam bardzo pozytywnie. Zostaliśmy przyjęci profesjonalnie, a cały tydzień był bardzo wartościowy dla nas pod kątem merytorycznym. Otwartość wszystkich pracowników spowodowała, że mieliśmy możliwość poznania specyfiki pracy Akademii pod względem organizacyjnym i szkoleniowym” - Łukasz Kawa (Hutnik Kraków)