[Akademia] Dobra postawa naszych drużyn

Miniony weekend przyniósł nam kolejne mecze sparingowe z udziałem Czerwono-Niebieskich.

Raków II kolejny raz pokonał trzecioligowca. Tym razem częstochowianie byli lepsi od Polonii Bytom. Sobotni mecz zakończył się wynikiem 4:1, a więcej o tym spotkaniu możecie przeczytać TUTAJ

Jedyną porażkę w weekend zanotowaliśmy w starciu ekipy U-17 z seniorami Victorii Częstochowa. Nasza drużyna do przerwy prowadziła 2:0, jednak goście w ciągu kilku minut zdołali odwrócić losy spotkania. Mimo porażki należy pochwalić zawodników Rakowa, którzy na tle bardziej doświadczonego rywala zaprezentowali się naprawdę dobrze.

Z seniorskim zespołem zmierzył się także zespół U-16. Czerwono-Niebiescy wygrali ze Zniczem Kłobuck 2:1, a oba gole były autorstwa zawodnika testowanego.

Nasza najmłodsza ekipa z CLJ ponownie mierzyła się z AKS-em SMS Łódź. Podopieczni trenera Tomasza Ligudzińskiego wygrali 3:2.

Drużyna U-14 odniosła okazałe zwycięstwo nad Chemikiem Kędzierzyn-Koźle strzelając rywalowi aż 13 bramek. 6 z nich było autorstwa zawodników testowanych.

Lepsi od swojego przeciwnika byli także piłkarze U-13, którzy wygrali z Podbeskidziem Bielsko-Biała 7:2.

Wyniki:

Polonia Bytom - Raków II 1:4

Bramki dla Rakowa: Pedro, Budnicki, Mazurek x2

Raków - Raków II 2:2 (Gra wewnętrzna 2x35 minut)

Bramki dla Rakowa II: Mazurek, Chłód

Raków U-17 - Victoria Częstochowa /seniorzy/ 3:4

Bramki dla Rakowa: Woźny, Łukasiewicz, Józefczyk.

Raków U-16 - Znicz Kłobuck /seniorzy/ 2:1

Bramki dla Rakowa: zawodnik testowany x2

Raków U-15 - AKS SMS Łódź 3:2

Bramki dla Rakowa: Bachula, Ruszkiewicz i zawodnik testowany.

Raków U-14 - Chemik Kędzierzyn Koźle U-15 13:0

Bramki dla Rakowa: zawodnik testowany 1 (x4), zawodnik testowany 2 (x2), Ciekot (2x), Dylewski (x2), Jaschik, Dmytryszyn, Gliźniewicz

Raków U-13 - Podbeskidzie Bielsko-Biało 7:2

Bramki dla Rakowa: Rosiak (x4), Liberda, Kasperczyk, Pluta