[CLJ] Weekendowe granie

W ten weekend nasze drużyny kolejny raz powalczą o ligowe punkty w rozgrywkach szczebla centralnego.

CLJ U-17

Zespół U-17 zmierzy się w niedzielę o godzinie 13 z Zagłębiem Lubin. Więcej o spotkaniu piszemy TUTAJ

 

CLJ U-15 

W sobotę punktualnie w samo południe nasi najmłodsi zawodnicy rozegrają spotkanie z Zagłębiem Lubin. Czerwono-Niebiescy ostatnio nieznacznie ulegli Śląskowi Wrocław 0:1. Na dwie kolejki przed końcem rundy jesiennej podopieczni trenera Tomasza Ligudzińskiego plasują się na 5. miejscu w tabeli z dorobkiem 13 punktów. 

 

Z kolei nasz rywal cały czas walczy o wygranie grupy C. Póki co Zagłębie ustępuje Górnikowi Zabrze, do którego trzeci 3 oczka. I to właśnie z zabrzanami "Miedziowi" zmierzą się w ostatniej kolejce. Jednak, żeby nadal mieć realne szanse na wygranie rozgrywek w sobotę Zagłębie nie może stracić punktów. Raków tego zadania rywalom nie będzie ułatwiał, dlatego na pewno nas czeka bardzo interesujące spotkanie. 

 

W pierwszym meczu obydwóch drużyn na Limanowskiego górą byli goście, którzy wygrali 3:1, a jedynego gola dla naszej ekipy strzelił Tobiasz Mras. 

 

Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa [sobota (13 listopada), godzina 12.]

 

CLJ U-18

Również w sobotę o godzinie 12 zagrają nasi zawodnicy z zespołu U-18. Podopieczni trenera Marcina Salamona podejmą na własnym boisku Śląsk Wrocław. W ostatnim tygodniu z WKS-em mierzyły się nasze młodsze drużyny (U-15 przegrało 0:1, a U-17 zwyciężyło 2:1). Jak sobie poradzą najstarsi zawodnicy?

 

Patrząc na tabelę częstochowianie są faworytem. Nasi zawodnicy wygrali 3 ostatnie mecze w tym niedzielny z SMS-em Łódź 3:0. Jednak za każdym razem należy podkreślać nieprzewidywalność ligi. Raków aktualnie plasuje się na 3. miejscu w tabeli i zgromadził 24 punkty. Z kolei Śląsk jest 11. i traci 6 oczek do ekipy spod Jasnej Góry. 

 

W ostatniej serii spotkań WKS pokonał pewnie na własnym boisku Stal Rzeszów 3:1, a gole dla wrocławian zdobyli: Ryszard Jakubiak i Dawid Gruszecki (x2). 

 

Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław [sobota (13 listopada), godzine 12]