Mistrzowie wrócili do treningów!

Po okresie urlopowym wracamy do treningów! Pierwsze zajęcia odbyły się na bocznym boisku przy Limanowskiego 83.

Na pierwszym treningu pojawiło się 27 zawodników. Wśród obecnych znaleźli się między innymi Muhamed Šahinović, nasz nowy bramkarz oraz powracający po kontuzji Adrian Gryszkiewicz i Daniel Szelągowski. W zajęciach uczestniczył również Max Pawłowski, zawodnik Akademii. Ivi Lopez oraz Erick Otieno dołączą do drużyny w kolejnych dniach. 

 

- Cały czas monitorujemy powrót Iviego, ale przy takim urazie zawsze bardzo ważne jest, aby podejmować decyzje z dnia na dzień, kiedy zawodnik już wchodzi do pracy z zespołem. 27 stycznia Ivi pojawi się na obozie w Turcji i zostanie już z nami. Wierzę głęboko w to, że skorzystamy jeszcze w tym sezonie z usług Iviego - mówi trener Rakowa, Dawid Szwarga. - Adrian Gryszkiewicz i Daniel Szelągowski rozpoczynają z nami przygotowania do sezonu. Kamil Pestka nie pojedzie z nami na obóz i będzie się przygotowywał na naszych obiektach. Mam nadzieję, że jeżeli wszystko pójdzie według planu, od połowy lutego powinien być już do naszej dyspozycji. Jeżeli chodzi o Milana Rundicia, to jego zabieg został wykonany zaraz po zakończeniu rundy i był udany. Czeka go dłuższa przerwa. Na pewno w tym pierwszym okresie rundy rewanżowej nie będziemy mogli na niego liczyć. Co do Zorana, zostało zastosowane leczenie zachowawcze. Mamy nadzieję, że to doprowadzi go do tego, żę będzie z nami już w Turcji w treningu. Ben Lederman i Giannis Papanikolaou rehabilitują się według planu, czyli po operacji barków. Koniec marca będzie okresem, gdy Ben wróci do zespołu. Operacja "Papy" odbyła się miesiąc wcześniej, więc mniej więcej tyle wcześniej będzie mógł wrócić do treningów - tłumaczy nasz szkoleniowiec.

  

Kadra Rakowa na pierwszych zajęciach:

Bramkarze: Vladan Kovačević, Muhamed Šahinović, Antonis Tsiftis, Kacper Bieszczad

Obrońcy: Adrian Gryszkiewicz, Stratos Svarnas, Adnan Kovačević, Zoran Arsenić, Bogdan Racovițan

Pomocnicy: Gustav Berggren, Fran Tudor, John Yeboah, Srdjan Plavšić, Jean Carlos, Dawid Drachal, Deian Sorescu, Bartosz Nowak, Tobiasz Mras, Vladyslav Kochergin, Kamil Pestka, Marcin Cebula, Sonny Kittel, Daniel Szelągowski

Napastnicy: Łukasz Zwoliński, Ante Crnac, Fabian Piasecki, Max Pawłowski

 

W niedzielę nasza drużyna przejdzie kompleksowe badania motoryczne. W kolejnych dniach trenować będzie na obiektach przy Limanowskiego, a w sobotę, 20 stycznia wyleci na zgrupowanie do Turcji, gdzie rozegra cztery mecze kontrolne. 

 

Pełny plan przygotowań - TUTAJ.