Mistrzowski dzień! Zapowiedź meczu Raków - Zagłębie

Czas na ligowy finisz! W sobotę, 27 maja rozegramy ostatni mecz historycznego sezonu. Drużyna Medalików przy Limanowskiego 83 zmierzy się z KGHM Zagłębiem Lubin. Początek meczu o godzinie 17:30!

Sobotni mecz będzie wyjątkowy z co najmniej kilku powodów. Swój #LastDance będzie miał trener Marek Papszun, który po 7 latach pracy przy Limanowskiego po sezonie odchodzi z Rakowa. Szansę na swoje ostatnie występy w czerwono-niebieskich barwach będą mieć Patryk Kun oraz Sebastian Musiolik. Po ostatnim gwizdku odbędzie się ceremonia medalowa oraz wręczenie mistrzowskiego trofeum, a finałem sobotnich wydarzeń oraz całego sezonu będzie feta na placu Biegańskiego. 

 

Nasza łódka zmierza do brzegu. Ja wysiadam, ale Raków płynie dalej. Cieszę się tymi ostatnimi momentami z drużyną w klubie. Przed nami ostatni mecz, chcielibyśmy go wygrać i zagrać na swoim wysokim poziomie, tak jak często robiliśmy to tutaj na Limanowskiego - mówił na przedmeczowej konferencji trener Marek Papszun. 

 

Obie drużyny do sobotniego meczu mogą podejść bez dodatkowej presji. Raków już niemal 3 tygodnie temu wywalczył pierwsze w historii mistrzostwo Polski. Natomiast ekipa z Lubina, za którą od rundy wiosennej odpowiada trener Waldemar Fornalik zapewniła sobie utrzymanie w Ekstraklasie. Jedni i drudzy swoje cele już zrealizowali, ale sezon będą chcieli zakończyć zwycięstwem. W obu obozach panują dobre nastroje. Raków wygrał 2:1 w wyjazdowym spotkaniu z Wisłą Płock po dwóch trafieniach Vladyslava Kochergina. Zagłębie odniosło z kolei domowe zwycięstwo 2:0 ze Stalą Mielec. Na listę strzelców wpisywali się Tornike Gaprindaszwili oraz Dawid Kurminowski.

   

Zagłębie aktualnie zajmuje 9. miejsce w tabeli. Lubinianie wywalczyli dotychczas 44 punkty, na które złożyło się 12 zwycięstw, 8 remisów oraz 13 porażek. Raków nieprzerwanie od początku października zajmuje fotel lidera tabeli i zostanie na nim do ostatniej kolejki. Zespół trenera Marka Papszuna zgromadził dotychczas 74 punkty, które dały 23 wygrane i 5 remisów. 

 

Kurs forBET na zwycięstwo Rakowa wynosi 1.47.

  

W rundzie jesiennej w Lubinie wygraliśmy 2:1. Bramki dla Medalików zdobyli Deian Sorescu oraz Stratos Svarnas. Honorowe trafienie dla Zagłębia zanotował Kacper Chodyna. Ostatni mecz z Miedziowymi przy Limanowskiego 83 odbył się z kolei w listopadzie 2021 roku. Zespół trenera Marka Papszuna pewnie triumfował, wygrywając 4:0. Na listę strzelców wpisywali się Vladislavs Gutkovskis, Marko Poletanović oraz dwukrotnie Ivi Lopez.

 

 

Raków jest zdecydowanie najskuteczniejszą drużyną PKO BP Ekstraklasy. Medaliki strzelili już w tym sezonie 62 gole. Najwięcej bramek zdobyli Ivi Lopez, Bartosz Nowak oraz Vladislavs Gutkovskis, autorzy 9 trafień. Tylko jedno trafienie mniej ma Vladyslav Kochergin. Łącznie na listę strzelców wpisywało się 13 różnych zawodników. Zagłębie na swoim liczniku ma 34 gole. Najwięcej trafień zanotował Kacper Chodyna, który zdobył 7 bramek. Po trzy trafienia mniej zaliczyli Łukasz Łakomy oraz Dawid Kurminowski.

 

Raport kadrowy:

- Nie zobaczymy wszystkich kontuzjowanych zawodników i to jest mała rysa w tym momencie, że nie wszyscy są do dyspozycji, ale zdajemy sobie sprawę, że ten okres przejściowy jest krótki i za chwilę będzie okres przygotowawczy, więc z niektórymi zawodnikami nie chcieliśmy ryzykować, żeby byli już w pełni gotowi do nowych wyzwań - mówił przed meczem trener Marek Papszun. W sobotnim meczu nie wystąpi również Jean Carlos, który w spotkaniu z Wisłą Płock został napomniany czwartą żółtą kartką.

 

Mecz z Zagłębiem poprowadzi Tomasz Musiał. Jego asystentami będą Dawid Golis oraz Michał Obukowicz. Sędzią technicznym wybrany został Tomasz Musiał. 

 

Sprawdźcie najważniejsze informacje organizacyjne przed meczem: TUTAJ.

 

Pierwszy gwizdek sobotniego spotkania o godzinie 17:30. Bramy stadionu przy Limanowskiego 83 zostaną otwarte dwie godziny wcześniej