Po 19. kolejce Zina IV Ligi. Raków II wiceliderem!

Za nami 19. seria spotkań w grupie 1 Zina IV Ligi. Czerwono-Niebiescy pokonali Gwarka Ornontowice 1:0, wykorzystali potknięcie Unii Kosztowy i awansowali na pozycję wicelidera.

O meczu Czerwono-Niebieskich z Gwarkiem Ornontowice przeczytacie TUTAJ

 

Tymczasem dotychczasowy lider - Unia Kosztowy - udał się do Jaworzna na konfrontację z tamtejszą Szczakowianką. Gospodarze znokautowali rywali aplikując im aż pięć bramek. Do przerwy było 2:0 po bramkach Borowskiego i Smarzyńskiego. W drugiej części ekipa z Jaworzna dołożyła kolejne trzy gole, a ich autorami byli: Lipniak, Wawoczny i Budak. Unia aktualnie plasuje się na 3. lokacie. 

 

Potknięcie tej ekipy wykorzystał nie tylko Raków II, a przede wszystkim zespół Warty Zawiercie, który na wyjeździe rozgromił RKS Grodziec 9:1. Aż sześciokrotnie na listę strzelców wpisał się Damian Adamiecki. Poza tym dwa gole strzelił Norbert Bęben, a jednego Michał Mąka. I to w tej chwili Warta lideruje w grupie 1 Zina IV Ligi, a na swoim koncie ma 38 punktów. 

 

Czwarta z drużyn walcząca o awans - Unia Dąbrowa Górnicza - miała zmierzyć się na wyjeździe z Dramą Zbrosławice. Jednak ten mecz został przełożony na inny termin. 

 

Raków II swój kolejny mecz rozegra w niedzielę, 28 marca o godzinie 12 na boisku bocznym przy ulicy Limanowskiego. Rywalem częstochowian będzie Drama Zbrosławice (16. miejsce). 

 

Wyniki 19. kolejki: 

AKS Mikołów 2-0 Przemsza Siewierz

Szczakowianka Jaworzno 5-0 Unia Kosztowy 

Drama Zbrosławice - Unia Dąbrowa Górnicza /przełożony/

Gwarek Ornontowice 0-1 Raków II Częstochowa

RKS Grodziec 1-9 Warta Zawiercie

Śląsk Świętochłowice 1-0 Sarmacja Będzin

Znicz Kłobuck 2-1 MKS Myszków

Szombierki Bytom 1-3 Polonia Łaziska Górne

 

Tabela grupy 1 Zina IV Ligi