Po 21. kolejce Zina IV Ligi. Raków II zyskuje nad rywalami

Wielkanocna 21. kolejka Grupy 1 Zina IV Ligi była udana dla naszych zawodników. Raków II nie tylko wygrał, ale punkty straciły zespoły, które walczą z naszym zespołem o pierwsze miejsce w tabeli.

Częstochowianie w sobotę wygrali na wyjeździe ze Szczakowianką Jaworzno 2:0. Więcej o tej konfrontacji pisaliśmy TUTAJ

 

Wicelider - Warta Zawiercie - uległ na wyjeździe z Dramą Zbrosławice 0:2. O tym, że Drama to silny rywal przekonał się Raków II kolejkę wcześniej, kiedy na Limanowskiego nasz zespół wygrał 2:1. Goście wówczas pozostawili po sobie dobre wrażenie. I potwierdzili to tydzień później z Wartą. Gole dla drużyny ze Zbrosławic zdobyli: Filip Kotalczyk i Marcin Leszczyński. 

 

Trzecia w tabeli Unia Dąbrowa Górnicza w 21. kolejce także nie dopisała nawet punktu i musiała uznać wyższość AKS-u Mikołów (3:2). W Mikołowie to gospodarze zaczęli strzelanie. Już w 3. minucie do bramki trafił Bartosz Waśkiewicz. Ponad pół godziny później wyrównał Łukasz Niemiec. Z kolei tuż przed przerwą AKS znów wyszedł na prowadzenie za sprawą gola Mateusza Majsnera. W drugiej połowie przez długi czas utrzymywał się wynik 2:1. W 86. minucie ponownie Unia doprowadziła do wyrównania, a konkretnie uczynił to Oliwier Maślanka. W doliczonym czasie gry Giorgi Tsuleskiri zapewnił 3 punkty gospodarzom, którzy będą kolejnym rywalem Rakowa II. 

 

Kontakt punktowy z naszą drużyną traci Unia Kosztowy. Ta drużyna zremisowała u siebie z Przemszą Siewierz 1:1. Unia objęła prowadzenie po uderzeniu Macieja Wolnego (38.). Z kolei wyrównał Alex Tyszczak (50.). 

 

Wyniki 21. kolejki Grupy 1 Zina IV Ligi

 

Unia Kosztowy 1-1 Przemsza Siewierz

AKS Mikołów 3-2 Unia Dąbrowa Górnicza

Szczakowianka Jaworzno 0-2 Raków II Częstochowa

Drama Zbrosławice 2-0 Warta Zawiercie

Gwarek Ornontowice 2-1 Sarmacja Będzin

RKS Grodziec (Będzin) 0-3 MKS Myszków

Śląsk Świętochłowice 0-0 Ruch Radzionków

Znicz Kłobuck 4-0 Polonia Łaziska Górne

 

Tabela Grupy 1 Zina IV Ligi