Podsumowanie 12. kolejki PKO Ekstraklasy

Remis w derbach Krakowa, rollercoaster w Białymstoku i kolejna wysoka porażka Podbeskidzia. Sprawdźcie, co wydarzyło się w miniony weekend na boiskach Ekstraklasy.

W hicie kolejki Cracovia mierzyła się z Wisłą Kraków, którą poprowadził już nowy trener - Peter Hyballa. Derbowe starcie zapewne rozczarowało wszystkich zainteresowanych. Pierwsza połowa była słaba, na boisku nie wydarzyło się nic ciekawego. Po przerwie jednak piłkarze obu zespołów zagrali na miarę rangi tego pojedynku, przysparzając nam dużo emocji. W 67. minucie Biała Gwiazda objęła prowadzenie po pewnie wykonanej jedenastce przez Felicio Brown Forbesa. Na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry do wyrównania doprowadził Pelle van Amersfoort. Ostatecznie doszło do podziału punktów, ale kibice chyba zapamiętają ten mecz z czego innego…

W Białymstoku doszło do wielu zwrotów akcji. Drugi raz w tym sezonie oglądaliśmy aż 7 bramek w trakcie jednego meczu i drugi raz na stadionie Jagiellonii. Zieloni dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale koniec końców górą była drużyna z Podlasia, która wygrała 4:3. Wynik rozstrzygnął się dopiero w 91. minucie, kiedy rzut karny na wagę trzech punktów wykorzystał Jakov Pulijć i skompletował hat-tricka. Chorwat aktualnie jest wiceliderem klasyfikacji strzelców z ośmioma bramkami na koncie.

Drugie z rzędu zwycięstwo odniósł Lech Poznań, który pewnie rozprawił się z Podbeskidziem Bielsko-Biała aplikując 4 gole. Wydaje się, że "poznańska lokomotywa" wskoczyła na właściwe tory i w końcu zacznie gonić czołówkę. Przed świętami czeka ich tylko jedno trudne spotkanie, z Pogonią Szczecin. Z kolei słabsze zespoły jakimi są Stal Mielec i Wisła Kraków nie powinny sprawić większych problemów Lechitom. Górale po tej porażce wciąż dzierżą miano najgorszej defensywy w lidze, mając na koncie 29 straconych bramek. Zajmują ostatnią lokatę w tabeli.

Raków Częstochowa przegrał 0:1  na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Więcej o tym spotkaniu przeczytacie tutaj.