Podsumowanie 13. kolejki PKO Ekstraklasy

Piast z szóstym meczem z rzędu bez porażki, marsz Pogoni w górę tabeli i Lechia w kryzysie. Zapraszamy do podsumowania 13. kolejki PKO Ekstraklasy.

Podopieczni trenera Waldemara Fornalika wybrnęli z problemów na dobre. W piątkowy wieczór przejechali się niczym walec po Podbeskidziu, które przyjęło aż 5 bramek. Dwie z nich były autorstwa Jakuba Świerczoka. Były zawodnik bułgarskiego Łudogorca zdobył w tym sezonie 6 goli, wszystkie w 5 ostatnich spotkaniach. Górale nie byli w stanie z siebie wykrzesać nic dobrego, oddali zaledwie 1 celny strzał. Porażka z Piastem sprawiła, że trener Krzysztof Brede pożegnał się z posadą pierwszego trenera zespołu z Bielska-Białej.

Pogoń Szczecin zwyciężyła z Wartą Poznań 2:1. Kluczowe bramki dla tego starcia padły w 7. i 11. minucie, na listę strzelców wpisali się Gorgon i Zahović. Po podwyższeniu prowadzenia Portowcy mieli już wszystko pod kontrolą. Beniaminek PKO Ekstraklasy starał się z całych sił o wyszarpanie choćby punktu, ale odpowiedzieli tylko raz na początku drugiej połowy. Defensywa szczecinian jest bardzo szczelna, ciężko się przez nią przebić. Stracili przecież tylko 8 goli i jest to najlepszy wynik w lidze.

Kryzys pojawił się w Gdańsku. Lechiści od czterech meczów nie zdobyli nawet jednego punktu i ewidentnie zapomnieli jak się strzela. Ostatni raz, kiedy trafiali do siatki miał miejsce 20 listopada w zwycięskim pojedynku ze Śląskiem Wrocław. Później coś się popsuło… A w tym roku będzie ciężko się przełamać, bo Biało-Zieloni w 14. kolejce zagrają na wyjeździe z Cracovią, która wygrała poprzednie 3 spotkania u siebie z ekipą Piotra Stokowca.

Raków Częstochowa pokonał 3:2 Jagiellonię Białystok. Więcej o tym meczu przeczytacie tutaj.