Podsumowanie 14. kolejki PKO Ekstraklasy

Lech nie przebrnął przez Wisłę, Pogoń rzutem na taśmę zapewniła sobie 3 punkty w meczu z Zagłębiem, a Legioniści polegli w starciu z beniaminkiem. Zapraszamy do podsumowania 14. kolejki PKO Ekstraklasy.

Legia podejmowała w piątkowy wieczór Stal Mielec. Od pierwszego gwizdka zespół ze stolicy przejął inicjatywę i zaczął atakować raz za razem. Nie zmienił tego fakt, że to goście otworzyli wynik w tym spotkaniu - Maciej Domański w 5. minucie wykorzystał rzut karny. Gospodarze wyrównali już po 12 minutach i objęli prowadzenie kilka chwil później po efektownym zagraniu Thomasa Pekharta. Biało-Niebiescy zdołali jednak odpowiedzieć jeszcze przed przerwą. Druga jedenastka i drugi gol Domańskiego. W drugiej połowie 14-krotni mistrzowie Polski wciąż byli stroną przeważającą, ale nie potrafili przebić się przez obronę przeciwnika. W 60. minucie Stal wyszła na prowadzenie, którego nie oddała już do końca. Sędzia Frankowski trzeci raz w trakcie tego meczu wskazał na wapno, ale tym razem egzekutorem był Grzegorz Tomasiewicz.

W Szczecinie Pogoń zmiażdżyła Zagłębie Lubin. W statystykach oczywiście. Portowcy nie zostawili Miedziowym zbyt wiele pola do popisu. Aż 19 razy uderzali w kierunku bramki Dominika Hładuna. Ponad połowę z tych strzałów bramkarz zespołu z Dolnego Śląska wybronił, ale jego świetną dyspozycję postanowił zakończyć Michał Kucharczyk. 6 minuta doliczonego czasu gry, piłka po rzucie rożnym ląduje przed szesnastką, a były zawodnik warszawskiej Legii posyła rakietę w samo okienko i zgłasza mocną kandydaturę do gola sezonu. Zagłębiu zabrakło już czasu na odpowiedź i Pogoń ostatecznie wygrała 1:0.

Lech Poznań kończy rok 2020 porażką i zdecydowanie chciałby już zapomnieć o wydarzeniach z rundy jesiennej. Wisła Kraków odniosła swoje pierwsze zwycięstwo pod wodzą Niemca Petera Hyballi. Duża w tym zasługa golkipera Białej Gwiazdy - Mateusza Lisa. To był świetny występ okraszony kilkoma ważnymi interwencjami. Kolejorz musiał radzić sobie bez swojego najlepszego snajpera. Być może obecność Mikaela Ishaka odmieniłaby losy tego pojedynku, a tak autorem jedynego trafienia został Jakub Błaszczykowski.

Raków Częstochowa zremisował bezbramkowo na wyjeździe z Piastem Gliwice. Więcej o tym spotkaniu można przeczytać tutaj.