Podsumowanie 6. kolejki PKO Ekstraklasy

Pierwsze porażki w sezonie Cracovii i Górnika Zabrze i pierwsze zwycięstwo Podbeskidzia. Raków Częstochowa nowym liderem PKO Ekstraklasy.

Niestety po raz kolejny w tym sezonie nie było nam dane obejrzeć wszystkich zaplanowanych spotkań. Już przed rozpoczęciem 6. serii gier wiadomo było, że nie odbędą się mecze Wisły Kraków z Lechią Gdańsk oraz Pogoni Szczecin z Jagiellonią Białystok. W niedzielę rano okazało się, że doszło również do zakażeń w zespole Warty Poznań, w związku z czym mecz poznaniaków z Legią Warszawa również nie doszedł do skutku.

W piątkowy wieczór Śląsk Wrocław podejmował na własnym stadionie Cracovię. Wojskowi swój ostatni pojedynek ligowy przegrali 0:1 z Pogonią Szczecin. Celem udanej rehabilitacji od pierwszego gwizdka ruszyli do ataku, ale nie obyło się bez szans dla Pasów. Na nieszczęście gości Matus Putnocky tego dnia bronił jak w transie. Do przerwy wrocławianie prowadzili 2:0 po trafieniach Exposito i Golli. Druga połowa toczyła się zdecydowanie pod dyktando drużyny Michała Probierza. W 50. minucie Sergiu Hanca zdobył bramkę kontaktową z rzutu karnego, co dało dodatkową motywację zawodnikom Cracovii. Kolejne ataki nie przyniosły jednak oczekiwanych skutków. Aż w 65. minucie Erix Exposito trafił do siatki po raz drugi i ustalił wynik spotkania. W 84. minucie Hanca po raz drugi tego wieczoru wykonywał jedenastkę, ale zmarnował szansę na nawiązanie kontaktu z gospodarzami. Bardzo dobrą interwencją wykazał się Matus Putnocky.

Swoje pierwsze ligowe zwycięstwo odnotowało Podbeskidzie Bielsko-Biała. Na swoim obiekcie pokonali Stal Mielec 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Kamil Biliński. Mecz ze Stalą był także pierwszym w sezonie 2020/21 bez straconej bramki przez Górali. Trener Brede dokonał przed tym spotkaniem kilku roszad w defensywie. Martina Polacka w bramce zastąpił Rafał Leszczyński, dla którego był to debiut w PKO Ekstraklasie. W środku obrony zagrali Bashlaj i Osyra, którzy zastąpili Rundicia i Komora. Efekt pozytywny, ale w następnej kolejce przekonamy się czy to nie był jednorazowy przypadek.

W sobotę Górnik Zabrze mierzył się z Zagłębiem Lubin na wyjeździe. Media w kraju już zdążyły rozpisać się o tym jak bardzo dobrze prezentują się Górnicy, a tu niespodzianka. Ku zaskoczeniu wszystkich Miedziowi wygrali 2:0. Dzięki temu, Czerwono-Niebiescy po raz pierwszy w historii zostali liderem na najwyższym szczeblu ligowym w Polsce. Oczywiście nie udałoby się to bez zwycięstwa naszej drużyny z Wisłą Płock. Więcej o tym meczu możecie przeczytać tutaj.