Podsumowanie meczów ligowych z udziałem drużyn Akademii

Sześć zwycięstw, jeden remis i dwie porażki - to bilans spotkań ligowych z udziałem naszych zespołów Akademii.

Efektowną wygraną odniosła najstarsza grupa - U-19. Podopieczni trenera Roberta Brzezińskiego na własnym boisku pokonali Zagłębie Sosnowiec 7:1.

 

Czerwono-niebiescy otworzyli wynik już w 5. minucie. Tobiasz Kubik otrzymał piłkę z lewej strony i z kilku metrów skierował ją do siatki. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców drugi raz 20 minut później.

 

Na 3:0 podwyższył Mateusz Jezierski. Nasz napastnik wykończył zespołową akcję RKS-u. Nie minęły dwie minuty, a ponownie Jezierski pokonał golkipera Zagłębia - tym razem strzałem w "długi" róg bramki. Festiwal strzelecki w pierwszych trzech kwadransach zakończył Konrad Matusz, który dobił piłkę do bramki, po uderzeniu w słupek przez Jezierskiego. 

 

W przerwie trener Brzeziński dokonał sześciu zmian w naszym zespole. Osiem minut po wznowieniu gry goście wykonywali rzut rożny. Futbolówka nieszczęśliwie odbiła się od jednego z naszych zawodników i zatrzepotała w siatce. Był to pierwszy gol ekipy U-19 stracony w obecnych rozgrywkach.

 

Piłkarze Rakowa podrażnieni takim obrotem sprawy szybko zdobyli bramkę. Jeden z naszych zawodników został sfaulowany w polu karnym rywali, a "jedenastkę" wykorzystał Adam Zubrzycki. Niespełna kwadrans przed końcem wynik konfrontacji ustalił Eryk Kuszaj. Po jego uderzeniu z rzutu wolnego piłka otarła się o mur i kompletnie zmyliła bramkarza. Ostatecznie Akademia pokonała sosnowiczan 7:1. 

 

Zespół U-19 wraz z Ruchem Chorzów S.A. i Górnikiem Zabrze ma na swoim koncie komplet zwycięstw. W najbliższą środę czerwono-niebiescy zmierzą się na wyjeździe z UKS-em Ruch Chorzów. 

 

Robert Brzeziński (trener, U-19): Mecz oceniam pozytywnie. Zwłaszcza w pierwszej połowie osiągnęliśmy okazałą przewagę bramkową. Druga część już nie była taka owocna, jeżeli chodzi o bramki, ale również w niej przeważaliśmy. Zadowolony jestem, że potrafiliśmy zdominować przeciwnika jednocześnie będąc skutecznym. Życzyłbym sobie żebyśmy w następnym meczu byli tak efektywni przez 90 minut, jak w pierwszej połowie konfrontacji z Zagłębiem. Nawiązuje tutaj do zmienników, którzy pojawili się po przerwie i w moim odczuciu mogiby podnieść poprzeczkę swoich działań trochę wyżej. 

 

Akademia Raków (U-19) - Zagłębie Sosnowiec 7:1 (5:0)

Bramki dla Rakowa: Kubik (5., 25.), Jezierski (27., 29.), Matusz (33.), Zubrzycki (55.), Kuszaj (76.)

 

Skład Rakowa: Mądrzyk (60. Muszyński) - Szymocha (46. Bęben), Rygiel, Waszkiewicz (46. Witczak), Kuszaj, Kucharczyk (46. Nowak), Butucel (46. Wójcik), Białas, Matusz, Kubik, Jezierski (46. Krawczyk).

 

Wynik pozostałych meczów z udziałem Akademii: 

Piątek (4.09)
Zieloni Żarki - Akademia Raków (U-11) 1:18


LOT Konopiska - Akademia Raków (U-10) 0:11 


Sobota (5.09)
Odra Opole - Akademia Raków (CLJ U-17) 1:2*


Akademia Raków (U-16) - Gwarek Zabrze  3:1 


Akademia Raków (U-14) - Stadion Śląski Chorzów 0:16


Zagłębie Lubin - Akademia Raków (CLJ U-15) 1:1*


Akademia Raków (U-13) - GKS Katowice 6:3


Niedziela (6.09) 
Akademia Raków (U-19) - Zagłębie Sosnowiec 7:1


Akademia Raków (U-12) - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:3

*podsumowanie meczów CLJ znajdziecie TUTAJ