Raków II liderem! Podsumowanie 20. kolejki Zina IV Ligi

Dzięki zwycięstwu w spotkaniu z Dramą Zbrosławice piłkarze Rakowa II awansowali na 1. miejsce w grupie 1 Zina IV Ligi. Trzeba jednak pamiętać, że jeden mecz zaległy ma Unia Dąbrowa Górnicza, która ma 2 oczka straty do Czerwono-Niebieskich.

O zwycięskiej konfrontacji podopiecznych trenera Tomasza Kuźmy z Dramą Zbrosławice możecie przeczytać TUTAJ

 

Niespodziewanej porażki doznała Warta Zawiercie, która na własnym boisku uległa Gwarkowi Ornontowice 0:1. Gola na wagę trzech punktów zdobył już w 12. minucie Jakub Sewerin. 

 

W innym interesującym spotkaniu Unia Dąbrowa Górnicza pokonała u siebie 4:3 Szczakowiankę Jaworzno. Goście prowadzili już 2:0 po trafieniach Marcina Smarzyńskiego i Pawła Cygnara. Tuż przed przerwą kontaktową bramkę zdobył Sebastian Stefański. Ten sam zawodnik doprowadził do wyrównania w 63. minucie meczu. Kolejne dwa gole padły w bardzo krótkim odstępie czasowym. W 65. minucie Szczakowianka wyszła ponownie na prowadzenie (trafienie Mateusza Wawocznego). Dosłownie kilkadziesiąt sekund później znów był remis, a na listę strzelców wpisał się Rafał Jędrzejczyk. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry gospodarze zapewnili sobie komplet punktów, a gola na wagę zwycięstwa zdobył Oliwier Maślanka. 

 

Szczakowianka Jaworzno mimo porażki zasygnalizowała dobrą formę. Jest to o tyle istotne, że to nasz kolejny rywal. Z tym zespołem zmierzymy się na wyjeździe w Wielką Sobotę o godzinie 13. 

 

Czwarta z drużyn z czołówki - Unia Kosztowy - podzieliła się punktami z AKS-em Mikołów. Ekipa Unii w trzech meczach w rundzie wiosennej jeszcze nie zwyciężyła i do Rakowa traci 4 punkty. 

 

Tabela Grupy 1 Zina IV Ligi

 

Wyniki 20 kolejki Zina IV Ligi

Przemsza Siewierz 1-1 Szombierki Bytom

Ruch Radzionków 1-0 Znicz Kłobuck

MKS Myszków 1-4 Śląsk Świętochłowice

Sarmacja Będzin 3-1 RKS Grodziec (Będzin)

Warta Zawiercie 0-1 Gwarek Ornontowice

Raków II Częstochowa 2-1 Drama Zbrosławice

Unia Dąbrowa Górnicza 4-3 Szczakowianka Jaworzno

Unia Kosztowy 1-1 AKS Mikołów