Raków II powiększa przewagę. Podsumowanie 22. kolejki Zina IV Ligi

Fot. K. Bolkowski
Po ostatniej serii spotkań Raków II umocnił się na pozycji lidera Zina IV Ligi. Z kolei rywale z grupy pościgowej stracili punkty.

Czerwono-Niebiescy pewnie pokonali na własnym boisku AKS Mikołów 3:0. Więcej o tym spotkaniu możecie przeczytać TUTAJ

 

W meczu dwóch drużyn, które gonią częstochowian Unia Dąbrowa Górnicza zremisowała u siebie 2:2 z Unią Kosztowy. Jako pierwsi gola zdobyli goście. Na listę strzelców w 18. minucie wpisał się Dominik Wawrzyn. Kilka chwil później Rafał Jędrzejczyk doprowadził do wyrównania. Ten sam zawodnik w 56. minucie dał prowadzenie ekipie z Dąbrowy Górniczej. Osiem minut przed końcem regulaminowego czasu Unia Kosztowy zdołała skutecznie odpowiedzieć, a bramkę na wagę jednego punktu zdobył Daniel Kowalski. 

 

Inna z drużyn zainteresowana awansem - Warta Zawiercie - przegrała na swoim boisku ze Szczakowianką Jaworzno 0:2. Rywale otworzyli wynik w 10. minucie za sprawą gola Jakuba Borowskiego. Z kolei w 68. minucie Mateusz Wawoczny pokonał bramkarza Warty drugi raz ustalając wynik spotkania na 2:0 dla Szczakowianki. 

 

W tabeli Grupy 1 Zina IV Lidze prowadzi Raków II z dorobkiem 46 punktów. 7 oczek mniej ma Unia Dąbrowa Górnicza, ale ten zespół ma jeszcze jeden mecz zaległy do rozegrania. Po 38 punktów mają Unia Kosztowy i Warta Zawiercie. I to właśnie ta pierwsza drużyna będzie najbliższym rywalem Czerwono-Niebieskich. 

 

Wyniki 22. kolejki 

 

Szombierki Bytom 0-2 Znicz Kłobuck

Polonia Łaziska Górne 3-2 Śląsk Świętochłowice

Ruch Radzionków 3-0 RKS Grodziec 

MKS Myszków 3-1 Gwarek Ornontowice

Sarmacja Będzin 1-0 Drama Zbrosławice

Warta Zawiercie0-2 Szczakowianka Jaworzno

Raków II Częstochowa 3-0 AKS Mikołów

Unia Dąbrowa Górnicza 2-2 Unia Kosztowy 

 

Tabela Grupy 1 Zina IV Liga