Raków wspiera Ukrainę! Zbiórka darów w dniu meczu ze Stalą Mielec

Kontynuujemy pomoc dla Ukrainy i jej mieszkańców, którzy pozostali w ogarniętym wojną kraju lub przekroczyli polsko-ukraińską granicę w celu uzyskania schronienia. W poniedziałek, a więc w dniu meczu ze Stalą Mielec prowadzona będzie zbiórka najpotrzebniejszych produktów, które następnie zostaną dostarczone na granicę oraz do centrów pomocowych na Ukrainie we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem. Do akcji przyłączyło się też stowarzyszenie kibiców "Wieczny Raków". Zachęcamy do wsparcia!

Zbiórka prowadzona będzie w poniedziałek od godziny 10:00 do 19:00 pod namiotem ustawionym przy bramie wjazdowej stadionu MSP "Raków" od ul. Limanowskiego 83.

 

Zbieramy:

- żywność gotowa do spożycia i trwale pakowana (herbata ekspresowa, kawa, musy dla dzieci, batony, wafelki, ciastka, konserwy),

- środki opatrunkowe i medyczne (gazy, opatrunki jałowe, bandaże, plastry, leki przeciwbólowe bez recepty),

- koce termiczne i zwykłe,

- śpiwory, poduszki, kołdry,

- karimaty.

 

Zebrane dary dostarczymy busami do oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Lubilnie, który rozdysponuje je do najbardziej potrzebnych miejsc na granicy oraz na Ukrainie.

 

Zachęcamy wszystkich kibiców oraz mieszkańców Częstochowy do pomocy!

 

Przypominamy również, że dzieci uchodźców przebywających w Częstochowie lub okolicy mogą skorzystać z darmowych treningów w naszej Akademii. Więcej TUTAJ.