[Rok w Akademii cz. 2] Powstanie sekcji kobiecej

Powstanie sekcji kobiecej w Akademii Raków to kolejny ważny moment nie tylko 2021 roku, ale w całej historii istnienia klubu.

20 lipca prezes Rakowa Wojciech Cygan oraz prezes UKS-u Gol Włodzimierz Seifryd podpisali list intencyjny na mocy, którego nasz klub przejął drużyny kobiece UKS-u. Jednocześnie sekcja ta trafiła pod jurysdykcję Akademii. 

 

-  Ponad rok trwały rozmowy z prezesem Seifrydem na temat tej współpracy. Wprowadzając projekt piłki kobiecej do Akademii pracowaliśmy tak, aby od początku być odpowiednio przygotowanym pod względem szkoleniowym i organizacyjnym. Cieszę się podwójnie, bo kategorie jakie towarzyszą rozwojowi piłki nożnej na świecie prowokują do tego, aby w klubach zawodowych pojawiały się sekcje kobiece. Mam również nadzieję, że będziemy nawiązywać do sukcesów, jakie Gol odnosił w przeszłości - powiedział po podpisaniu listu intencyjnego dyrektor Marek Śledź. 

 

Koordynatorem sekcji została trener Magdalena Kapała, która podsumowuje dotychczasowe działania. - Pierwsze miesiące sekcji kobiecej w Rakowie Częstochowa były mocno intensywne. Zarówno jeśli chodzi o naszą pracę jako sztabu, jak i pracę zawodniczek. Od początku określiliśmy sobie standardy naszej pracy i przekazałyśmy naszym zawodniczkom jak ma wyglądać współpraca. Przede wszystkim chcemy, aby wszystkie czuły się tutaj dobrze, a naszym głównym celem jest umożliwienie im piłkarskiego rozwoju. Jeśli chodzi o poziom sportowy to wykonałyśmy w tym kierunku sporo pracy, która moim zdaniem zaczyna się powoli przekładać na naszą coraz lepszą grę. Oczywiście wiele aspektów wymaga czasu, ale staramy się cały czas iść do przodu. Wraz z upływem miesięcy udało się nam otworzyć kolejną grupę, która skupia zawodniczki z roczników 2012-2014.

 

Za nami dopiero kilka miesięcy działalności sekcji kobiecej Akademii Raków, ale plany rozwoju są bardzo ambitne. A o szczegółach możecie dowiedzieć się czytając wywiad z Magdaleną Kapałą, który znajdziecie TUTAJ