[Rok w Akademii cz. 4] Raków II, czyli huśtawka nastrojów

2021 rok nie był do końca udany dla drużyny Rakowa II. Czerwono-Niebiescy mieli za zadanie awansować do 3. ligi, jednak ostatecznie przegrali baraż z Odrą Wodzisław Śląski. W kolejnej kampanii, która zaczęła się latem radzą sobie znakomicie i wiele wskazuje na to, że znowu zagrają w barażu.

Pierwsza część mijającego roku upłynęła podopiecznym Tomasza Kuźmy na walce w rundzie wiosennej sezonu 2020/2021. Tam częstochowianie po 32 kolejkach zajęli 1. miejsce w tabeli grupy 1 Zina IV Ligi. Raków II zdobył 69 punktów i o 8 oczek wyprzedził Znicz Kłobuck. O tym, jak dobrze poszło w drugiej części sezonu naszym zawodnikom świadczy fakt, że przed rozpoczęciem wiosennego grania Czerwono-Niebiescy zajmowali dopiero 4. miejsce. Ostatecznie jednak zwyciężyli w grupie 1 i w barażu zmierzyli się z Odrą Wodzisław Śląski. 

 

Niestety w dwumeczu lepsi okazali się nasi rywali. Pierwsze spotkanie odbyło się na wyjeździe i tam Odra wygrała 2:1. Wydawało się wówczas, że w rewanżu częstochowianie zdołają odrobić straty. Niestety tak się nie stało. Ekipa z Wodzisławia Śląskiego bezlitośnie wykorzystała nasze błędy i ostatecznie na Limanowskiego triumfowała 4:2 awansując jednocześnie do 3. ligi. 

 

 

W kolejnym sezonie nasz zespół za cel ponownie postawił sobie awans do 3. ligi. W zespole doszło do kilku roszad kadrowych. Kadrę wzmocnili między innymi doświadczeni Piotr Malinowski i Michał Czekaj oraz najbardziej uzdolnieni zawodnicy z naszej Akademii. 

 

Runda jesienna w wykonaniu Czerwono-Niebieskich była prawie idealna. Na 15 rozegranych spotkań nasz zespół wygrał 14, a tylko raz - w 2. kolejce - musiał zejść z placu jako drużyna pokonana. Raków II zgromadził 42 punkty i o 5 oczek wyprzedza Ruch Radzionków. Więcej o pierwszej części sezonu 2021/2022, łącznie z wywiadem z trenerem Tomaszem Kuźmą przeczytacie TUTAJ