WAŻNE! Dodatkowe środki na przebudowę MSP "Raków"

W poniedziałek na Miejskim Stadionie Piłkarskim „Raków” odbyła się konferencja prasowa z udziałem Pana Senatora Artura Warzochy oraz Pana Posła Mariusza Trepki z Prawa i Sprawiedliwości. Spotkanie dotyczyło modernizacji obiektu piłkarskiego przy ul. Limanowskiego 83 w Częstochowie.

Pan Senator Artur Warzocha przekazał zgromadzonym na konferencji prasowej przedstawicielom mediów informację o zabezpieczeniu dodatkowych 10 milionów złotych z rezerwy budżetu Państwa na poczet przeprowadzenia niezbędnych prac modernizacyjnych na naszym stadionie. Oznacza to, że na dziś Miasto Częstochowa może liczyć na wsparcie inwestycji kwotą w łącznej wysokości 20 milionów złotych. 

 

OŚWIADCZENIE KLUBU W ZWIĄZKU Z WYNIKAMI PROCEDURY PRZETARGOWEJ NA PRZEBUDOWĘ MSP „RAKÓW”

 

O komentarz do deklaracji Pana Senatora Artura Warzochy poprosiliśmy Prezesa Rakowa Częstochowa, Pana Wojciecha Cygana

 

- W ubiegłym tygodniu przesłaliśmy do Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Częstochowy plan ograniczenia inwestycji w stosunku do postępowania przetargowego, którego oferty poznaliśmy kilka dni temu. Realizacja tego planu powinna znacząco ograniczyć koszty modernizacji obiektu przy ul. Limanowskiego. Szacujemy, że kwota przebudowy po wprowadzonych zmianach powinna zamknąć się w wartościach określanych w pierwotnym wniosku, tj. ok. 37 mln zł. Dokładnej kwoty nie możemy zadeklarować, bo to od nas niezależne i decydować będzie rynek. Dzisiejsza deklaracja mówi o tym, że dzięki parlamentarzystom z ziemi częstochowskiej kwota dofinansowania ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki wzrośnie do 20 milionów złotych. Mam nadzieję, że ta informacja jest dla naszego Klubu przełomowym krokiem. Chciałbym w tym miejscu podziękować zaangażowanym w sprawę parlamentarzystom ziemi częstochowskiej, a także zaapelować do Prezydenta Miasta Częstochowy oraz wszystkich osób, którym zależy na tym, by Raków grał w przyszłym sezonie w Ekstraklasie, o współpracę. Liczymy na to, że Miasto na poważnie zajmie się oceną złożonego przez nas planu i szybko rozpisze nowy przetarg w formie „zaprojektuj i buduj”. Mamy głęboką nadzieję, że przebudowa ruszy w najbliższych miesiącach, a my będziemy mogli bez obaw stwierdzić, że nasz stadion przed kolejnym sezonem rozgrywek spełnia wszystkie niezbędne kryteria licencyjne określone przez PZPN.