Wyniki meczów ligowych Akademii Raków [18-20.9]

Za nami kolejny weekend zmagań ligowych z udziałem drużyn Akademii Raków.

Miniony weekend nie był udany dla naszych dwóch "najstarszych drużyn". Zespół U-19 przegrał na wyjeździe z Ruchem Chorzów S.A. 1-6.  Była to pierwsza strata punktów przez ekipę trenera Roberta Brzezińskiego w tym sezonie. Czerwono-niebiescy po ośmiu rozegranych spotkaniach zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 21. punktów. Lideruje Ruch Chorzów SA, który ma na koncie same zwycięstwa. 

 

"Na tarczy" wraca z Zabrza również zespół U-17, który w 6. kolejce CLJ doznał porażki z Górnikiem. Dla naszej drużyna była to także pierwsza porażka w sezonie. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:1. Podopieczni trenera Sebastiana Rybaka na pierwszą bramkę strzeloną przez rywali w 12. minucie odpowiedzieli golem Mateusza Niedziałkowskiego po kwadransie gry. Niestety zaledwie po kilkudziesięciu sekundach na prowadzeniu znowu byli zabrzanie. 

Po przerwie nasi rywale pokonali Huberta Muszyńskiego jeszcze trzykrotnie. Odpowiednio w 52, 78 i 85 minutach. Raków aktualnie plasuje się na 3. miejscu z takim samym dorobkiem, jak drugie Zagłębie Lubin. Oba zespoły zgromadziły po 11. oczek. W kolejnym meczu czerwono-niebiescy zmierzą się na własnym boisku z Gwarkiem Zabrze. 

 

Górnik Zabrze - Akademia Raków 5:1

Bramka dla Rakowa: Mateusz Niedziałkowski (15.)

Skład Rakowa: Muszyński - Rogula (65. Trzepizur), Orzechowski, Bąk (55. Krajewski), Cierpiał (65. Siuda), Górecki (65. Sitek), Makarski (65. Kucharczyk), Niedziałkowski, Skupień (55. Bober), Sławuta, Waryś. 

 

Z pozostałych meczów z udziałem naszych drużyn warto wyróżnić zwycięstwo ekipy U-15 w Centralnej Lidze Juniorów z Odrą Opole 4:2, o którym piszemy TUTAJ

3 punkty zgarnęła także drużyna U-16 prowadzona przez trenera Adama Studnickiego pewnie ograła Stadion Śląski 8:0 przedłużając swoją serię zwycięstw do ośmiu. 

 

Wyniki zespołów Akademii: 

Piątek

UKS Raków - Akademia Raków 3:15

 

Sobota

(U-9) Akademia Raków - Ajaks Częstochowa 6:2

(U-10) Skra Częstochowa - Akademia Raków 5:6

(U-14) Akademia Raków - GKS Katowice 0:3

(U-16) Stadion Śląski - Akademia Raków 0:8

(U-17) Akademia Raków - Odra Opole 4:2 CLJ

(U-19) Ruch Chorzów - Akademia Raków 6:1

 

Niedziela

(U-12) Żywiecki APN - Akademia Raków 3:0

(U-13) Rozwój Katowice - Akademia Raków 9:1

(U-17) Górnik Zabrze - Akademia Raków 5:1 CLJ