Zakończyć rok zwycięstwem! Zapowiedź meczu Raków - Jagiellonia

Czas na finał ligowych emocji w 2021 roku! Już w sobotę Czerwono-Niebiescy przy Waszym dopingu zagrają z Jagiellonią Białystok w ramach 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Początek spotkania o godzinie 20:00.

Jagiellonia w bieżącym sezonie gra w kratkę. Podopieczni trenera Ireneusza Mamrota wszystkiego zaznali 6-krotnie. Tyle samo zwycięstw, remisów oraz porażek sprawiło, że drużyna z Podlasia plasuje się na 10. miejscu w tabeli z dorobkiem 24 punktów. "Jaga" w trwającym sezonie zdobyła 24 bramki, tracąc 26. Najczęśniej na listę strzelców wpisywał się Jesus Imaz, autor 7 trafień. Hiszpana z powodu kontuzji zabraknie jednak przy Limanowskiego. W poprzedniej kolejce Jagiellonia wygrała na wyjeździe z Lechią Gdańsk 2:1 po bramkach Tarasa Romanczuka oraz Bartosz Bidy. 

 

Kup bilet i wspieraj Czerwono-Niebieskich w ostatnim meczu 2021 roku!

 

Czerwono-Niebiescy, dla których rok 2021 obfitował w wielkie sukcesy w sobotę powalczą o zwycięskie zakończenie roku. Ponadto częstochowianie będą chcieli poprawić nastroje po środowej przegranej z Górnikiem Zabrze. - Dzisiaj wspólnie musimy to dźwignąć i szybko się zregenerować, żeby tę plamę z drugiej połowy zmazać w meczu z Jagiellonią - mówił na pomeczowej konferencji trener Marek Papszun. - Uważam, że stać nas na lepszą grę i każdy z nas jak najszybciej będzie chciał zmazać tę plamę, a możemy to zrobić tylko dobrą grą - mówił natomiast po ostatnim meczu Jakub Arak. 

 

Oba zespoły zagrały ze sobą w 2. kolejce tego sezonu. W Białymstoku górą byli gospodarze, którzy wygrali 3:0. Na listę strzelców wpisywał się Jesus Imaz oraz 2-krotnie Taras Romanczuk, który będzie jednym z dwóch pauzujących w drużynie Jagiellonii w sobotnim meczu. Drugim będzie Tomas Prikryl. Najbliższy mecz będzie 6 pomiędzy Rakowem a Jagiellonią na poziomie Ekstraklasy. Dotychczas 3 zwycięstwa odnieśli Czerwono-Niebiescy, raz padł remis i raz górą była Jagiellonia. 

 

Kurs forBET na zwycięstwo Rakowa wynosi 1.70.

 

Głównym rozjemcą sobotniego meczu będzie Tomasz Musiał. Jego asystentami będą Tomasz Niemirowski oraz Jakub Ślusarski. Sędzią technicznym wybrany został Marcin Kochanek. Za system VAR odpowiedzialny będzie natomiast duet Paweł Pskit - Radosław Siejka.

 

Bilety na to spotkanie można nabyć online pod adresem bilety.rakow.com, a także stacjonarnie w sklepie Rakowa w Galerii Jurajskiej w godzinach 10:00-22:00 oraz kasie biletowej przy Limanowskiego 83 w piątek w godzinach 16:00 - 20:00, a w sobotę od 9:00 do rozpoczęcia meczu.

 

Pierwszy gwizdek sobotniego spotkania o godzinie 20:00. Informacje organizacyjne przed meczem znajdziecie: TUTAJ.