Podsumowanie meczów ligowych Akademii

Pięć zwycięstw, jeden remis i dwie porażki - to bilans naszych drużyn podczas ostatnich meczów ligowych.

Weekend rozpoczął się bardzo udanie dla czerwono-niebieskich. Zespół U-11 pokonał na własnym boisku Zielonych Żarki 24:2.

 

W sobotę na Limanowskiego dzień meczowy zaczął się od wysokiego zwycięstwa Akademii (U-10) z Maratonem Waleńczów 24:0. Następnie w meczu CLJ ekipa U-17 trenera Sebastiana Rybaka zgarnęła 3 punkty w konfrontacji z Gwarkiem Zabrze (5:0) (szczegóły spotkania TUTAJ). W ostatnim pojedynku domowym tego dnia zespół U-13 musiał uznać wyższość GKS Tychy (0:2). 

W jedynym meczu wyjazdowym grupa U-14 uległa piłkarzom ze starszego rocznika GKS-u Tychy 0:6. 

 

W niedzielę na Limanowskiego przyjechał niepokonany w 1. Lidze wojewódzkiej Górnik Zabrze. Zespół U-19 prowadzony przez trenera Roberta Brzezińskiego po bolesnej porażce w Chorzowie chciał jak najszybciej się zrehabilitować. I ta sztuka Rakowa udała się w stu procentach. Nasz zespół wygrał z Górnikiem 1:0 po bramce Eryka Waszkiewicza w 54. minucie. Zabrzanie stracili pierwsze punkty w rozgrywkach, co wykorzystał nasz zespół awansując na pierwsze miejsce w tabeli (Raków, Górnik, GKS Tychy. - mają po 24 punktów). Zwycięską passę kontynuuje zespół U16, który na własnym boisku rozgromił 8:0 Rekord Bielsko Biała. Był to dziewiąty mecz z rzędu wygrany przez naszych zawodników. 

 

Weekend zakończyło wyjazdowe spotkanie CLJ U-15. Akademia Raków mimo prowadzenia 1:0, zremisowała z Miedzią Legnica 1:1. Więcej o spotkaniu przeczytacie TUTAJ

 

Wyniki meczów:

Piątek:
(U-11) Akademia Raków - Zieloni Żarki  24:2

 

Sobota:

(U-17) Akademia Raków - Gwarek Zabrze 5:0

(U-13) Akademia Raków - GKS Tychy 0:2

(U-10) Akademia Raków - Maraton Waleńczów 24:0

(U-14) GKS Tychy - Akademia Raków 6:0

 

Niedziela:

(U-19) Akademia Raków - Górnik Zabrze 1:0

(U-16) Akademia Raków - Rekord Bielsko-Biała 8:0

(U-15) Miedź Legnica - Akademia Raków 1:1